Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi

Eksperti i OSBE-së: Rimëkëmbja ekonomike e Kinës, lajm i mirë për botën

Rimëkëmbja e ekonomisë kineze është një lajm i mirë, me rëndësi të lartë për gjithë botën, deklaroi për “Xinhua”, Margit Molnar, shefja e “China Desk” i Organizëtës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik. “Kina është i pari vend që e ka marrë plotësisht veten”, -tha Molnar.

“Duke parë të dhënat e Prodhimit të Brendshëm Bruto në tremujorin e tretë, tashmë është arritur në nivelet para krizës pandemike”, -tha ekspertja e OSBE-së.

“Ka rëndësi për të gjithë botën, që një ndër ekonomitë më të mëdha globale është rimëkëmbur, gjë që do të jetë një burim i madh kërkesash dhe referimi për të gjitha vendet”, -theksoi Molnar.

Postime të ngjashme

Po bisedohet për të drejtat e punëtorëve dhe pagën minimale

Z H

Sistemi efikas dhe transparent për financa publike është parakusht për rritjen ekonomike të çdo shteti

Z H

Vazhdojnë problemet për transportuesit në vendkalimin kufitar Evzoni

admin

Janë miratuar edhe 1,4 milionë euro për kërkesa nga linja e kredive pa interes

admin

Pa thirrje publike janë nënshkruar marrëveshje për furnizime publike në vlerë prej 11 milionë euro

Z H

Amvisëritë të marrin vauçerë për rrymë ose subvencionet t’i marrë drejtpërdrejtë furnizuesi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...