Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Emërimet e reja në OSBE/ Ministri gjerman falenderon Ramën: Për herë të parë në histori respektohen kriteret…

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas ka falenderuar kryeministrin Rama i cili mban edhe kryesimin e radhës të OSBE në emër të Shqipërisë.

Mass mesohet se i eshte drejtuar Rames me tone miqesore dhe shume falenderuese për kompromisin e arritur,balancën gjinore e gjeografike ne emerimin e drejtuesve te institucioneve dhe punën e bërë gjatë drejtimit të OSBE, duke i thene ” Për kompromisin e arritur ne emerimin e drejtuesve te institucioneve duhet falenderuar Kryesia shqiptare. Ju i dashur Edi Rama dhe ekipi juaj ia dolet qe ekipi i ardhshem drejtues te jete jo vetem i kualifikuar larte, por edhe qe per here te pare ne historine e OSBE-se te perputhet me pritshmerite per respektimin e kriterit te balances gjinore dhe asaj gjeografike. Per sa me lart, meritoni mirenjohjen dhe falenderimin tone!”.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...