Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Emërohet prefekti i ri i Elbasanit

Klevis Xhoxhi do të jetë prefekti i ri i Elbasanit.

Që nga dita e nesërme, ai do të zëvendësojë prefektin aktual Maksim Malajn, teksa kjo lëvizje ka ndodhur gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë. Klevis Xhoxhi është kontribues i hershëm i Partisë Socialiste, madje dhe kandidat për deputet në të kaluarën.

Këtë herë kryeministri Edi Rama i ka besuar postin më të lartë në Elbasan, duke e emëruar në pozicionin e prefektit.  Në vitin 2007-2008 ka pasur funksionin e Drejtorit të Marrëdhënieve me Publikun, Bashkia Elbasan.

Në vitin 2008-2015 pozicionohet si Drejtor i Qendrës Ekonomike të Arsimit Elbasan. Klevis Xhoxhi, nga 2015 në vazhdim, merr përgjegjësinë e pozicionit zv/Kryetar Bashkie Elbasan. Nga viti 2019 e deri sot, Xhoxhi mbante postin e drejtorit te Kadastrës Elbasan.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...