Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Eurofocus: Qytetarët nuk besojnë se qeveria do t’i nënshtrohet presionit bullgar

Shkup, 6 nentor – Qytetarët nuk besojnë se qeveria do t’i nënshtrohet presionit bullgar. Më shumë se gjysma e të anketuarve mendojnë se Qeveria nuk do të pajtohet plotësisht ose pjesërisht me gjithçka që do të kërkojë Bullgaria.

Por ekziston një hendek midis pozitës së maqedonasve dhe shqiptarëve në vend për këtë çështje.

Vija e kuqe vendoset te Goce Delchev. Por sa u kujdesën të dy palët, Bullgaria dhe Maqedonia për çështjet ekonomike, infrastrukturën dhe investimet?

Në Euro Focus botojnë një sondazh telefonik mbi marrëdhëniet me Bullgarinë. Sasho Klekovski, analist politik, komenton.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...