Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Ferrari shpalos modelin e veçantë të garave

Ferrari ka shpalosur modelin 488 GT Modificata, që është versioni i garave i modelit 488 GTB. Vetura e re është e dizajnuar për të rivalizuar McLaren Sennan GTR dhe Lamborghinin SCV12.

Ai është i prodhuar në shifra të limituara, me Ferrarin që planifikon ta shesë Modificatan vetëm për ngasësit që marrin pjesë në disa gara të caktuara të automobilave.

Secili ekzemplar duhet të porositet që të prodhohet.

Ferrari ka përdorur fije karboni për të zëvendësuar panelet trupore të modeleve standarde duke ripunuar në aerodinamikën e veturës për të ofruar më shumë agresivitet.

Vetura ka motor 3.9-litërsh V8, ndërsa kompania s’ka bërë të ditur ende sa kuajfuqi do të gjenerojë ky model. Raportohet se ai do të ketë “rreth 700 kuajfuqi”.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...