Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Fiasko e projektit të gjelbër: Ndërtesat shndërrohen në xhungla, qytetarët refuzojnë të jetojnë

Ndoshta do të mendoni se nuk janë reale, por ekzistojnë një bllok ndërtesash projektuara me bimësi nëpër ballkone.

Blloku i ndërtesave të banimit kishte përfunduar më 2018 në Chengduu në provincën Sechuan. Ndërsa bimësitë janë rritur aq shumë, sa që pronarët e apartamenteve po i shmangin dhe po hezitojnë të jetojnë brenda tyre për shkak të numrit të madh të mushkonjave, raportojnë mediat kineze.

826 apartamentet që ishin nxjerrë në shitje, brenda pak ditëve ishin blerë nga qytetarë të vendeve të ndryshme.

Megjithatë, siç raportojnë kineze, vetëm dhjetë familje janë vendosur në këto ndërtesa. Banorët besojnë se apartamentet janë të pajetueshme për shkak të bimëve nëpër tarraca dhe fasadës, që pothuajse është shkatërruar dhe numrit të madh të mushkonjave nga gjelbërimi /abcnews.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...