Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Ndryshimet e Ligjit për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse pritet të miratohen në procedurë të shkurtuar

Shkup, 17 tetor – Ligji për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse veçmë është në procedurë parlamentare dhe me ndërhyrje amendamentesh do të ketë mundësi javën e ardhshme të intervenohet, ka paralajmëruar sot në Shtip, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Është ofruar një situatë e tillë të mund të intervenohet në ligjin për shkak se një pjesë e dekreteve, rekomandimet për mbajtjen e pajisjes mbrojtëse në mjedis të jashtëm janë vënë në dekretin me fuqi ligjore e cila ishte miratuar në fund të gjendjes se jashtëzakonshme. Ashtuqë kjo është mënyra më e mirë të kemi një masë e cila është efikase dhe do të mund të kontrollohet dhe zbatohet”, ka thënë Filipçe.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...