Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Filipçe nesër në takim me Trupin koordinues, do të diskutojnë për planin për vaksinim kundër Covid-19

Shkup, 3 dhjetor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, nesër do të ketë takim pune me Trupin koordinues për vaksina kundër COVID-19 nëpërmjet mekanizmit KOVAKS, që pritet në mënyrë globale të sigurojë vaksinat.

Nga ministria thonë se në takim do të shqyrtohet strategjia për imunizim me vaksinat kundër COVID-19, si dhe distribuimi, kategoritë e qytetarëve që do të vaksinohen së pari dhe procedura e vaksinimit.

“Në takim gjithashtu do të shqyrtohet përvoja e vendeve evropiane në pjesën e përgatitjeve për vaksinim, pas çka opinioni do të informohet për planin operativ për vaksinimin kundër COVID-19”, thonë nga MSH.

Ndryshe, Mbretëria e Bashkuar është bërë vendi i parë në botë që e ka miratuar vaksinën kundër COVID-19 dhe nga java e ardhshme do të fillojë gjithçka.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...