Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Fituesit e “Billboard Music Awards 2020”

Post Malone ishte fituesi kryesor i natës së madhe në “Billboard Music Awards 2020”.

Një natë e mahnitshme për muzikën!

Billboard Music Awards mbrëmjen e së mërkurës i publikoi fituesit e këtij festivali. Post Malone mori çmimin kryesor. Ai çoi në shtëpi 9 ‘BBMA’ me 16 çmime.

Lil Nas X mori pas tij 13 nominime, ndërsa Billie Eilish dhe Khalid nga 12.

Shfaqja këtë vit u transmetua në NBC, e cila fillimisht ishte planifikuar të mbahej më 29 prill por për shkak të pandemisë ishte shtyrë, raporton People.

Nata e madhe e muzikës u drejtua nga këngëtarja e famshme Kelly Clarkson.

Artistja më e mirë u zgjodh Billie Eilish. U pasua me Jonas Brothers, Halis, Post Malone dhe Taylor Swift.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...