Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Fjolla Morina: Miqtë e mirë, librat e mirë dhe një ndërgjegje e qetë janë jeta ideale

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, ka qenë në fokus të mediave së fundmi, kryesisht për jetën e saj private.

Ajo e bëri të hapur lidhjen e saj me biznesmenin e njohur, Fisnik Syla, dhe thuajse të gjitha postimet e saj të fundit në rrjetet sociale, janë dedikime për të dashurin aktual.

Fjolla së fundmi ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetin social Facebook një fotografi të sajën, në mbishkrimin e së cilës ka shkruar disa vargje të romanit më të ri të autorit Artan Mullaj.

“Kohës sonë i mungon mizorisht, gjithnje e me shume thjeshtësia!Thjeshtesia që e bën femrën femër, epsh, nënë dhe dashuri; thjeshtësia që i dhuron asaj bukurinë reale, të shenjtë dhe të pashpjegueshme njëherësh;thjeshtësia që e zbukuron gruan më shumë se të gjitha llojet e manikyreve, kremrave, toneve, shkumave apo llakut, parfumeve, minifundeve, ngjyrosjeve e maskave; thjeshtësia që nxjerr në pah pa shpenzime vlerën, magjinë dhe madhështinë e saj”, ka shkruar Morina në Facebook.

E njëjta më pas publikoi edhe një fotografi të librit, që e kishte marrë dhuratë nga autori në fjalë.

“Faleminderit Artan Mullaj. Të them te drejtën kur e pashë romanin tënd me dedikim mendova me vete: ‘Miq të mirë, libra të mirë dhe një ndërgjegje e qetë: Kjo është jeta ideale’”, ka shkruar Fjolla në Facebook, dedikuar librit “Enigma e Dhimbjes”.

Fjolla përndryshe po vazhdon të vuajë masën e dënimit ‘arrest shtëpiak’ në Kukës, pas vendimit të Gjykatës së Kukësit lidhur me rastin e arrestimit në kufi, pas gjetjes së dy armëve në veturën e saj.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...