Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Flasin nga EULEX: Tregojnë se a i kanë bastisur ata zyret e OVL UÇK-së

Misioni këshillëdhënës ligjor i BE’së në Prishtinë, EULEX ka mohuar se zyrtarë të saj kanë bastisur zyrat e OVL-UÇK’së dje.

Gjatë ditës së djeshme janë bastisur zyret e OVL-UÇK’së, pasi aty u lanë katër mijë dosje të dyshimta të Speciales.

Misioni i Eulex, përmes një postimi në rrjetin social Twitter thotë se nuk ka hyrë në objektin e kësaj OVL’je dhe nuk kanë marrë dokumente.

“Eulexi nuk ka kërkuar dje në zyret  e OVL-UÇK-së dhe nuk ka marrë ndonjë dokument”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, mediat kanë raportuar dje se zyrtarë të huaj të EULEX  kanë “bastisur” zyret e OVL-së pasi që aty një person i panjohur paraprakisht kishte lënë disa dosje të dyshimtë, që pretendohej se janë të Speciales.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...