Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Flet naftëtarja që tentoi të vetëflijohej: I provuam të gjitha

Mimoza Muhametaj, një nga grevistet e Ballshit tentoi të vetëflijohej mbrëmjen e djeshme, por shpëtoi nga ndërhyrja e koleges së saj greviste momentet e fundit.

Po çfarë ndodhi natën e së premtes në ambientet brenda uzinës ku këto gra qëndrojnë prej 24 ditësh në ngujim.

ABC i ka shkëputur Mimozës, zonjës që kërkoi të vetëflijohej disa fjalë.

“Ju lutem nuk dua të flas më për atë moment. Ndihemi shumë të braktisura nga shteti. E pritëm gjithë ditën dje dhe nuk na begenisi. I provuam të gjitha, gënjeshtrat, mashtrimet deri dhe dhunë e policisë dhe asgjë”, tha ajo.

Ishte Fatbardha shoqja tjetër e saj që e shpëtoi Mimozën. Ajo rrëfeu ngjarjen për të cilën thotë se nuk do ta harrojë asnjëherë.

“Shkuam për të fjetur, shoqja dilte në korridor dhe tha flini, mirë u gdhifshi nesër. Nuk e mendova, pastaj pashë në një moment që shoqja mori thikën dhe bërtita, e përjetuam keq.

Nuk kam për ta harruar asnjëherë, të kërkosh bukën e gojës me vetëflijim, nuk e kisha menduar, qenka shumë e vështirë. Shoqja ime tha: gra kemi mbaruar….por ne nuk kemi mbaruar, ne do luftojmë”, u shpreh grevistja.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...