Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Ford Escorti i vitit 1983 shitet mbi 30 mijë funte

Një Ford Escort klasik i vitit 1983 është shitur për mbi 30 mijë funte, gati pesëfishi i vlerës origjinale, shkruan The Sun.

Modeli i rrallë RS1600i kishte kushtuar rreth 6700 funte në vitin 1983.

Motori ka vetëm 400 kilometra të kaluar. Por, vetura i ishte nënshtruar një rinovimi dhe po ashtu u rindërtua edhe motori.

Kjo veturë i kishte takuar të njëjtit person nga viti 1994 deri në vitin 2011 dhe u shit më pas te një sallon i veturave.

Vlerësohej 19 mijë funte, por u shit në ankandin “King’s Lynn” për 31.320 funte.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...