Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Formacionet e mundshme: Liverpooli dhe Ajaxi në përballje të drejtpërdrejtë për kreun e grupit

Liverpooli dhe Ajaxi zhvillojnë ndeshjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit D në Ligën e Kampionëve.

Redsat janë në krye të grupit me nëntë pikë, kurse ekipi nga Amsterdami ndodhet në vend të dytë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Atalanta një pozitë më poshtë.

Prandaj, kjo do të jetë një përballje vendimtare mes këtyre skuadrave, të cilat do ta kërkojnë fitoren, në mënyrë që t’i afrohen kualifikimit.
Formacionet e mundshme
Liverpool: Alisson; N Williams, R Williams, Matip, Robertson; Henderson, Fabinho; Salah, Firmino, Mane; Jota.
Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Martinez, Tagliafico; Labyad, Klaassen, Gravenberch; Neres, Traore, Tadic.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...