Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Formacionet e mundshme: Sevilla-Chelsea, dueli për vendin e parë në Grupin E

Sevilla dhe Chelsea zhvillojnë ndeshjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve.

Të dyja këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt dhe kanë pikë të barabarta.

Prandaj ky takim është i rëndësishëm për të vendosur se cila prej tyre do ta ketë primatin në grup, kur kihet parasysh se pas kësaj xhiroje do të mbetet vetëm edhe një ndeshje grupore.
Formacionet e mundshme
Sevilla: Vaclik; Navas, Kounde, Carlos, Rekik; Jordan, Gudelj, Rakitic; Torres, En-Nesyri, Ocampos.
Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger, Chilëell; Havertz, Jorginho, Mount; Hudson-Odoi, Werner, Pulisic.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...