Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Formacionet e mundshme: Vetëm fitorja ndaj Moenchengladbachut mban gjallë shpresat e Interit

Borussia Moenchengladbachu dhe Interi zhvillojnë ndeshjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit B në Ligën e Kampionëve.

Skuadra gjermane ka arkëtuar shtatë pikë nga katër ndeshjet e mëparshme, ashtu që me fitore do ta siguronte kualifikimin në fazën e eliminimit direkt.

Nerazzurrët kanë vetëm dy pikë dhe duhet doemos të fitojnë që t’i mbajnë gjallë shpresat për kualifikim eventual në fazat e mëtutjeshme të garës më të madhe evropiane për klube.

Formacionet e mundshme
Borussia Moenchengladbach: Sommer; Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt; Kramer, Neuhaus; Herrmann, Stindl, Thuram; Plea.
Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lautaro Martinez, Lukaku.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...