Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë Shqipëri

Fotografi e paparë deri më tani: Shqiptarët duke parakaluar në Chicago gjatë viteve të 60’ta

Një fotografi e vjetër e shqiptarëve me plis dhe veshje kombëtare, e bërë në vitet e 60’ta në Chicago, është shpërndarë së fundi në rrjetet sociale. Ky parakalim i tyre në këtë qytet është bërë për Shqipërinë Etnike

Shumë shqiptarë që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), shpesh mblidhen çdo vit për të bërë parakalime në qytetin e Chicagos, konkretisht në rrugën kryesore Michigan Avenue.

Qysh herët shqiptarët kanë bërë organizime të tilla, ku me veshje dhe flamuj kombëtarë janë shfaqur dhe vazhdojnë të shfaqen në këtë rrugë.

Një fotografi e vjetër tash së fundi është bërë virale në rrjetet sociale, ku shfaqen disa shqiptarë në vitet e 60’ta në Chicago.

Shqiptarët shihet duke parakaluar në rrugën kryesore të qytetit Michigan Avenue, për Shqipërinë Etnike.

Me veshje popullore dhe me flamurin shqiptarë në dorë ata kanë tërhequr vëmendjen e vendasve.

Më poshtë keni fotografinë që është bërë virale së fundi.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...