Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Fotot tronditëse tregojnë se si ngjala del nga barku i zogut gjatë fluturimit

‘Nënë Natyrë’ duhet të jetë një fanse e tmerrit.

Disa foto të reja tregojnë momentin e tmerrshëm që një ngjalë del nga stomaku i një zogu – një skenë që duket e përshtatshme për filmin “Alien”, transmeton Telegrafi.

Shkrepja, që vlerësohet një në një milion, e shkrepur nga fotografi amator Sam Davis në Delaware, tregon ngjalën që varet nga zorrët e zogut ndërsa ai fluturon në mënyrë të çuditshme tutje, raporton Live Science.

Disa shqiponja dhe një dhelpër u vunë re më vonë duke ndjekur zogun pranë një vije bregdetare – ndoshta për të pastruar ‘darkën’ në rast se ndonjëri ngordh, tha Davis.

“Unë mendoj se kjo është shumë e rrallë, të shihet në ngjarje e tillë, kur ngjala del nga barku i zogut”, tha John Pogonoski.

Davis e shkrepi imazhin me një lente telefoto nga më shumë se 225 metra larg, dhe së fundmi e shpërndau atë në Instagram , duke e quajtur atë fotografinë e tij të preferuar të të gjitha kohërave.

Nuk ishte e qartë nëse ndonjë kafshë mbijetoi.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...