Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Frost: Nuk e ndryshojmë pozicionin tonë ndaj BE-së për Brexit

Londra nuk do ta ndryshojë pozicionin e saj në negociatat e vazhdueshme me Bashkimin Europian për Brexit, deklaroi negociatori britanik, David Frost.

“Ne jemi duke punuar për të arritur një marrëveshje, por e vetmja e mundshme është ajo që është në përputhje me sovranitetin tonë kombëtar dhe me rikuperimin e kontrollit mbi ligjet tona, tregtinë tonë dhe ujërat tona”, theksoi ai.

”Ky ka qenë pozicioni ynë që nga fillimi dhe unë nuk do ta ndryshoj atë”, shtoi Frost, duke nënvizuar se bisedimet kokë më kokë me negociatorin e BE, Michel Barnier do të rinisnin sot. /atsh

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...