Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Futet në market për të kryer vjedhje, hajni befasohet nga pronarja – britanikja 83-vjeçe i kundërvihet duke e goditur me shkop

Një gjyshe 83-vjeçe ka fituar çmim për trimërinë e shfaqur, kur iu kundërvu një hajni të cilin e goditi me shkop.

June Turner ishte fituar e çmimin “Single Act of Bravery”, që u ndahet britanikëve që kanë shfaqur akte trimërie, transmeton Telegrafi.

Ajo u shpërblye me këtë çmim për shkak të kacafytjes, që pati me një hajn që u fut në market dhe tentoi t’i vjedh paratë nga arka.

Kjo gjyshe e tre nipave për plotë 45 vite ka menaxhuar një market, dhe në momentin që hajni u fut në lokal ajo ishte prapa banakut.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur June i kundërvihet, madje e godet me shkop duke tentuar ta mbrojë pronën.

June lëre që nuk frikësohet por vazhdon ta godasë hajnin i cili megjithatë arrin t’i merr paratë dhe të largohet.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...