Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

“Gara e madhe” e blerjes zgjati rreth dy javë – pëllumbi belg shitet për hiq më pak se 1.6 milion euro

Një tifoz i pasur kinez i garave të pëllumbave vendosi një çmim rekord prej 1.6 milion euro (1.9 milion dollarë) për zogun e racës belge.

Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, gjatë një gjysmë ore të furishme në fund të një ankandi dy-javor në qendrën e pëllumbave Pipa, dy ofertues kinezë që vepronin me pseudonimet Super Duper dhe Hitman ngritën çmimin ndërsa bënë oferta kundër njëri-tjetrit.

Dhe oferta përfundimtare ishte shumë e lartë – madje duke lënë shumë mbrapa edhe rekordin e mëparshëm që Armando arriti vitin e kaluar, me 350,000 euro (406,000 dollarë).

Oferta e së dielës ishte përsëri provë se sporti dikur i çuditshëm, i cili dukej se ishte i destinuar të zhvillohej vetëm disa vjet më parë, tani ka një interesim të ri – madje elitar.

Gjatë të dielës thuhet se në ankand u nxorën të 445 zogjtë dhe shitja e përgjithshme tashmë ka kaluar vlerën e 6 milionë eurove.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...