Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Garevski: Nuk pres pasgoditje pas tërmetit

Shkup, 2 dhjetor – Drejtori i Institutit për Inxhinieri të Tërmeteve dhe Ndryshimeve Klimatike, Mihail Garevski në një deklaratë për Fokus ka thënë se edhe pse është shumë e vështirë të prognozohet tërmetet, megjithatë, thotë se nuk duhet të priten pasgoditje pas tërmetit pas dite me epiqendër tetë kilometra nga Shkupi.

“Zakonisht askush nuk i prognozon tërmetet, por unë vlerësoj se nuk duhet të priten pasgoditje (aftreshock) sepse tërmeti ishte shumë i dobët”, ka deklaruar Garevski.

Ai ka thënë se nuk pret ndonjë dridhjet të fortë sikur ai i viti 2016 në Shkup me fuqi prej 5.3 shkallë sipas Rihterit.

Kujtojmë se sot në orën 14:09 është regjistruar një tërmet me magnitudë prej 3.9 shkallë sipas Rihterit në rajonin e Shkupi, ndërsa ka shqetësuar banorët e kryeqytetit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...