Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Gashi: Jemi takuar me LDK-në për Pakon e Rimëkëmbjes por nuk kemi biseduar për përfshirjen në qeveri

Deputeti i PDK-së, Kujtim Gashi, ka thënë se janë takuar me LDK-në për Pakon e Rimëkëmbjes. Ai ka thënë se po të mos ishte arroganca e Qeverisë, atëherë do të ishim duke e miratuar pakon e tretë apo të katërt.

“Ne jemi në opozitë. Por e kishim thënë që prej fillimit se do të jemi bashkëpunues. Kjo për faktin se nuk mund ne të jemi kundër shtetit. Jemi takuar me LDK-në por nuk kemi folur për temën e futjes në qeveri. Kemi diskutuar vetëm për ekonominë. Ishim të gatshëm të ndihmojmë qytetarin, madje kërkuam edhe bisedime me partitë tjera opozitare”, tha ai.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...