Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Gjeraqina Hasani vajza leopard

Është vetëm 16 vjeçare, por ka vendosur që ti nxjerrë në pah hiret e saj, bukurinë e hijeshinë që ia ka dhënë nëna natyre. Zoti është treguar bujar me Gjeraqina Hasanin, 16 vjeçaren ferizajase që ka pasion botën e modës.

Si 13 vjeçare vajza me emër e pamje unike morri pjesë në një sfilatë mode në “Swiss Diamond”, ku sfiloj për dizenjatoren e modës Luiza Hasani. Gjeraqina shkëlqej në çdo hap që hedhi në pasarelë.

Bukuroshja që shkëlqen edhe në jetën e përditshme, këto ditë ka ardhur me një sesion fotografik tejet special dhe siç nuk është parë më herët.

Gjeraqina Hasani në festën e Halloweenit vjen si Barbie Leopard, duke u bërë e para Barbie Leopard në Kosovë. Ketë ide e kishte që moti dhe më në fund e realizoj në mënyrën më të mirë të mundshme.

Sesioni fotografik është realizuar nga Granit Dragaqina, i cili e ka sjell në super formë modelen e re. Veshja është krijim i dizenjatores Rina Rexhepi, e cila e shndërroj kokë e këmbë në leopard bukuroshen nga Ferizaji. “Sharm Studio” është përkujdesur për grimin e modeles.

Arsyeja pse zgjodhi pikerisht leopardin si simbol të veshjes së saj është sepse Gjeraqina e ka kafshë të preferuar, andaj shukë kush e të e njeh si “Vajza Leopard”.

Është interesant se si modelja e re thuajse në të gjitha fotosesionet idetë e veshjeve i ka të sajat, duke treguar afinitet për dizajnin e modës.

Modelja e re falenderon familjen për gjithë mbështetjen në arritjen e qëllimeve të saj. Ajo, nuk do të ndalet në arritjen e qëllimit për të prekur majat në botën e modës.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...