Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Gjermania, shënon numrin më të lartë të rasteve me Covid-19 që nga prilli

Gjermania raportoi 2,828 raste të reja me Covid-19 të mërkurën – numri më i lartë i rasteve ditore që nga 18 Prilli, sipas qendrës për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve, instituti Robert Koch.

Vendi tani ka regjistruar më shumë se 306,000 raste dhe 9,562 viktima.

Numri i rasteve në Gjermani arriti kulmin midis fundit të marsit dhe fillimit të prillit, kur autoritetet regjistruan më shumë se 6,000 raste në ditë.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...