Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Gjuajtje me armë zjarri në Mitrovicë, lëndohet një person

Policia në Mitrovicë ka arrestuar një të dyshuar i cili pas një mosmarrëveshje ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një personi

Rasti ka ndodhur pasditen e së hënës në rrugën “Sami Gashi” në Mitrovicë, njofton policia në raportin 24 orësh.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull kosovar”, njofton raporti.

Policia ka njoftuar se viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor ne Spitalin e Prishtinës.

Ndërsa nga i dyshuari është konfiskuar arma e cila është përdorur në rast. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...