Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Gjykata e pranoi kërkesën e Fetait, Agim Ismailloviq dhe Fejzi Aziri në paraburgim

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Gjykata ka pranuar kërkesën e prokurores së lëndës “Monstra”, Fatime Fetai, që t’i caktojë paraburgim Agim Ismailloviqit dhe Fejzi Azirit. Kjo kërkesë nga ana e Prokurores u bë gjatë ditës së sotme nën preteksin se ka rrezik nga arratijsa e tyre.

“Të akuzuarit Fejzi Aziri i është caktuar paraburgim prej 30 ditëve dhe i njëjti është dorëzuar në Burgun Hetues në Shkup ku gjendet i akuzuari, derisa për Agim Ismailloviqin është caktuar masë paraburgimi nga gjetja gjegjësisht privimi nga liria dhe është dorëzuar në MPB”, informojnë nga Gjykata.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...