Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Gjykimi për “Monstrën” vazhdon më 10 shtator

Shkup, 3 shtator – Zhurnal.mk – Me dëshmimin e dy personave të propozuar nga prokuroria, më 10 shtator vazhdon seanca për lëndën “Monstra”. Dëshmitarët janë nga Qendra për njoftim dhe komandë të cilët e kanë pranuar denoncimin se në vendin Vrazhivir, më 13 prill 2012 është gjetur automjeti “Opell Omega” i cili sipas aktakuzës është shfrytëzuar nga ekzekutuesit e vrasjes në Liqenin e Smillkovës, më 12 prill të po të njëjtit vit.

Për vrasjen e djemve Kire Triçkovski, Filip Sllavkovski, Cvetanço Ackovski, Aleksandar Naqevski dhe peshkatarit Borçe Stefanovski të akuzuar janë Alil Demiri dhe Afrim Ismailloviq (në arrati) dhe Agim Ismailloviq, Fejzi dhe Haki Aziri dhe Sami Luta.

Gjykimin për këtë lëndë e udhëheqë dyshja e gjykatësve Ognen Stavrev dhe Osman Shabani, përderisa aktakuzën e përfaqësojnë Fatime Fetai dhe Gavrill Bubevski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...