Agjencia Zhurnal.KS
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Gjysmë vjetori i dytë përsëri do të fillojë më 21 janar

Shkup, 13 nëntor – Zhurnal.mk – Pushimi dimëror për nxënësit do të fillojë sipas kalendarit të publikuar nga byroja për zhvillim të arsimit dhe do të realizohet ashtu sikurse vitet e fundit, gjegjësisht në janar, informon Zhurnal.

Për këtë bëri të ditur sot ministrja e arsimit, Milla Carovska, e cila tha se në periudhën tani deri më 20 nëntor do të përfundojë tre mujori i parë dhe do të formohen notat, ndërsa deri në fundvit do të përfundojë tremujori i dytë.

Sa i përket gjysmëvjetorit të dytë, ajo do të fillojë më 21 janar, ashtu sikurse viteve të kaluara.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...