Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Godfrey publikon agjendën e Trumpit: Sot është një ditë e shkëlqyer për Kosovën e Serbinë

Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey, ka publikuar në Twitter agjendën e presidentit të SHBA’së, Donald Trump saktësisht pjesën e takimeve me liderët e Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta Express.

Godfrey thotë se kjo është një ditë e shkëlqyer për Kosovën dhe Serbinë.

Sipas ambasadorit amerikan, normalizimi ekonomik nënkupton punë për të rinjtë, investime të reja si dhe një ekonomi më të qëndrueshme dhe të fortë.

“Njerëzit në Kosovë dhe Serbi meritojnë një standard më të mirë jetese. Ne i mirëpresim përpjekjet e liderëve të Serbisë dhe Kosovës në kërkimin e paqes, pajtimit dhe normalizimit ekonomik”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...