Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Guatemala: Së paku 50 të vdekur nga stuhia Eta

Së paku 50 persona kanë humbur jetën gjatë rreshjeve, si dhe rrëshqitjeve të tokës të shkaktuara nga stuhia Eta, lajmëron Rheuters.

Të dhënat i prezantoi Presidenti i Guatemala-s Alejandro Giammatei pasi që stuhia ka goditur Amerikën Qëndrore.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...