Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Guvernatorja e Miçigan shpall 8 Shtatorin – Ditë maqedono-amerikane

Miçigan, 8 shtator – Gretchen Whitmer, guvernatorja e shtetit të Miçiganit, e shpalli 8 Shtatorin, Ditën e Pavarësisë së vendit tonë, si Dita maqedonaso-amerikane.

Kjo njohje tregon se komuniteti maqedonas në Miçigan është shumë i fortë. Puna e palodhur, pasioni dhe përkushtimi rrisin pjesëmarrjen në arritjen e një komuniteti edhe më të mirë maqedonas në Miçigan – tha Diana Janceski, Përfaqësuese e UMD në Miçigan.

Në proklamatën e Guvernatorit Whitmer thuhet, ndër të tjera, “se shteti i Miçiganit njeh banorët maqedono-amerikanë që jetojnë në disa komunitete në këto vende, ndërsa michiganët maqedonas japin një kontribut të çmuar në një numër fushash”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...