Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Haiko Maas: Një gjermane në mesin e viktimave të sulmit në Vjenë

Një grua gjermane është mes viktimave të sulmit terrorist të mbrëmshëm në Vjenë, konfirmoi Ministri i Jashtëm gjerman Haiko Maas, duke shprehur ngushëllimet për të afërmit dhe miqtë e saj.

“Qytetarët në Vjenë dhe në të gjithë Austrinë janë të bashkuar nga pikëllimi për viktimat, por edhe nga vendosmëria për t’u përballur me terrorizmin, ” tha Maas.

Në të njëjtën kohë, ai përsëriti se duhet t’u bëhet absolutisht e qartë autorëve të veprës: “Ju kurrë nuk do të keni sukses të ndani shoqërinë tonë”.

Austria u godit mbrëmjen e djeshme mu në zemër të saj nga një sulm terrorist, ku mbtën të vrarë 4 perosna dhe u plagosën disa të tjerë. Policia eleminoi autorin pak minuta më vonë, ndërsa autoritete konfirmuan se ai ishte Kujtim Fejzullai me origjinë shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...