Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Haradinaj për Kurtin: Reflektimi i tij në raport me luftën e UÇK-së, duhet kuptuar drejt

Prishtinë, 16 nëntor, zhurnal-ks – Deputeti nga radhët e AAK-së, në një status të tij në facebook ka shkruar rreth deklaratës së Albin Kurtit, për të arrestuarit nga Gjykata Speciale, të cilën ky i fundit e ka bërë publike ditë më parë në një konferencë për media, shkruan zhurnal-ks.

“Reflektimi i Kurtit në raport me luftën e UÇK-së, duhet kuptuar drejt, sado që dikujt nuk i pëlqen, mendoj se kjo është edhe e vërteta e luftës sonë për liri, pra UÇK ishte populli e populli ishte UÇK.

Mediat që po i japin hapësirë të shtuar sakrificës së popullit tonë, dhe krimeve serbe të kryera  mbi ne, meritojnë një respekt të madh”, shkaruan deputeti Haradinaj.\Zhurnal-ks

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...