Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Haradinaj për Mikullovcin: Baca Adem përmes artit, arriti ta mbajë gjallë ndjenjën kombëtare

Kreu i Aleancës për Ardhmëri të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen Mikullovci, pas ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Adem Mikullovci, njofton Insajderi.

Me anë të një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se me pikëllim mori lajmin e trishtë të vdekjes së deputetit të Kuvendit të Kosovës që shpalli Deklaratën e 2 korrikut.

Ai tutje tha se Mikullovci arriti të mbajë gjallë ndjenjën kombëtare edhe në rrethana të vështira për shqiptarët.

“Me pikëllim mora lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të aktorit të spikatur, deputetit të Kuvendit të Kosovës që shpalli Deklaratën e 2 korrikut, mikut tim Adem Mikullovci”.

“Baca Adem përmes artit, arriti të mbaj gjallë ndjenjën kombëtare në rrethana të vështira për shqiptarët.
Duke ndarë dhembjen për këtë humbje, i përcjell ngushëllimet më të sinqerta bashkëshortes Lumnijes, të afërmve, kolegëve dhe të gjithë atyre që e njohën”, është shprehur Haradinaj.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...