Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Haraqija: Osmani u gëzua me shume se VV-ja për fitoren e Bulliqit

Ish Ministri i Kulturës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Astrit Haraqija, ka thënë se partia ku ai bën pjesë duhet të mblidhet dhe të analizojë mirë situatën në të cilën gjendet, njofton Insajderi.

Në emisionin Pressing, ai ka thënë se LDK-ja nuk duhet të sjellë parashutistë brenda partisë duke aluduar në Vjosa Osmanin.

Haraqija është shprehur më pas se Osman i është gëzuar fitores së Vetëvendosjes në zgjedhjet komunale në Podujevë më shumë se vetë Vetëvendosja.

“LDK-ja duhet të bëjë vetëkritikë, nuk duhet me pru parashutistë. Duke filluar nga zonja Osmani. Ma shumë u gëzuar ajo që ka fituar Vetëvendosja sesa Vetëvendosja vetë”.

Nuk është problem i imi ky, ky është problem i zotit Mustafa që është kryetarit të partisë. Mua  kur më ka mund zotri Mustafa jam tërhequr, nuk e kam kallur shtëpinë. Prandaj po them parashutiste”.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...