Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Hasani për Zhurnal: Ka arritur ndihmë prej 10 tonëve nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Shkup, 10 nëntor, zhurnal.mk – Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë donuar Maqeodnisë së Veriut ndihmë humanitare prej 10 tonë për ballafaqimin ndaj luftës me pandeminë. Kjo ndihmë mbërriti me aeroplan mberiti si pjesë e programit të Ndihmës së Emirateve (EMIRATES AID – COVID19 GLOBAL RESPONSE).

Këtë për Agjencinë e Lajmeve ZHurnal e ka konfirmuar edhe zv/ministri i shëndetësisë, Ilir Hasani. Ai thotë se kjo ndihmë e Emirateve të Bashkuara Arabe u mirëprit shumë nga qeveria dhe populli ynë si shenjë e forcimit të miqësisë dhe bashkëpunimit midis dy vendeve.

“Me kenaqesi po ju njoftojmë se vendi ynë ka marrë ndihmë humanitare prej 10 tonë nga shteti mik i RMV, Emiratet e Bashkuara Arabe për të luftuar pandeminë e koronavirusit. Kjo ndihmë mbërriti me aeroplan mberiti si pjesë e programit të Ndihmës së Emirateve (EMIRATES AID – COVID19 GLOBAL RESPONSE). Ky vendim i Emirateve të Bashkuara Arabe u mirëprit shumë nga qeveria dhe populli ynë si shenjë e forcimit të miqësisë dhe bashkëpunimit midis dy vendeve. Njeherit dëshirojmë të shprehim falënderimet dhe mirënjohjet tona të veçanta për Princin e Kurorës së Abu Dhabit, Zëvendës Komandantin Suprem të Forcave të Armatosura të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Mohammed bin Zayed Al Nahyan si dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah bin Zayed Al Nahyan”, ka deklaruar për Zhurnal, zv/Ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...