Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Helikopteri që po barte një zemër rrëzohet në çatinë e spitalit në Los Axhelos – por pacienti siç duket ishte me fat

Një helikopter që dërgonte një zemër të dhuruar njerëzore në një spital në lindje të Los Anxhelos u rrëzua në një çati të premten.

Por, sipas mediave të huaja, për fat të mirë të tre personat në bordin e helikopterit shpëtuan pa lëndime serioze, me gjithë rrëzimin e tmerrshëm mbi çati.

Ndërsa helikopteri mjekësor AgustaWestland AW109 zbriti drejt helipadit, ai papritmas filloi të rrotullohej dhe u kthye drejt buzë çatisë përpara se të ndalonte.

Zyrtarët e spitalit thanë se askush brenda ose rreth objektit nuk u lëndua.

Ata arritën t’ia dorëzonin organin një punëtori mjekësor, i cili menjëherë u kthye dhe u fut brenda në spital. 

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...