Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Hodhi shtëpinë në erë për një mizë! Çfarë ndodhi në lagjen e një qyteti francez

Të djegësh shtëpinë për një mizë; kjo ngjarje e pazakontë ndodhi në Francë ku një burrë shkatërroi gjysmën e shtëpisë.

80-vjeçari ishte ulur për të ngrënë drekë, por gjatë gjithë kohës e shqetësonte një mizë që endej rreth tryezës.

Kështu që i moshuari u ngrit dhe nisi ta ndiqte mizën me një vrasëse elektrike, në një kohë kur nga kuzhina po rridhte gaz. Vrasësja elektrike ra në kontakt me gazin dhe kaq u desh për të shkaktuar një shpërthim të fuqishëm, shpërthim që shkatërroi kuzhinën dhe një pjesë tjetër të shtëpisë.

Për fat të mirë i moshuari shpëtoi me disa djegie të lehta. Aktualisht ai ndodhet te të afërmit e tij, ndërkohë që shtëpia në qytetin Dordogne po riparohet.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...