Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hoti para ministrave: Marrëveshja fuqizon Kosovën në arenën ndërkombëtare

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, marrëveshjen për normalizim ekonomik me Serbinë e ka konsideruar si hap të madh drejt marrëveshjes finale, që sipas tij do të përfundojë me njohje reciproke.

Në mbledhjen e së mërkurës të Qeverisë, derisa Hoti i informonte ministrat tha se kjo marrëveshje fuqizon Kosovën në arenën ndërkombëtare.

Derisa edhe paralajmëroi investime 1 miliardëshe në Kosovë, si pasojë e kësaj marrëveshje për normalizim ekonomik që ndodhi më Uashington.

Mbledhja e qeverisë është duke vazhduar, derisa kanë 13 pika në rend të ditës.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...