Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hoti përkrahë krijimin e Zonës së Lirë Ekonomike Ndërkombëtare në Vushtrri

Kryeministri i Republikës së Kosovës Abdullah Hoti ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, me të cilin kanë biseduar për projektet zhvillimore të komunës së Vushtrrisë, pjesë e programit tonë të përbashkët qeverisës.

Me këtë rast Kryeministri Hoti dhe Qeveria e Kosovës do të përkrahin krijimin e Zonës së Lirë Ekonomike Ndërkombëtare në Vushtrri (tek vendi i quajtur kodra e Bajskës) dhe për këtë u zotua se menjëherë do të fillojmë procedurat me ministritë e linjës.

Kryeministri Hoti është angazhuar personalisht për rritjen e intensitetit të punëve në Magjistralen M2, Prishtinë-Vushtrri-Mitrovicë dhe përfundimin sa më të shpejtë të kësaj rruge jetike.

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se kanë marrë mbështetjen e Kryeministrit dhe Qeverisë Hoti për projektet tjera në Vushtrri si: Stacioni i Autobusëve, Kompania Komunale “Përparimi” dhe projektet tjera infrastrukturore.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...