Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë TOP LAJM - KS

Hoti: Së shpejti fillojmë bisedat me partitë politike për postin e presidentit

Prishtinë, 16 nëntor, zhurnal-ks – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se bisedat për postin e presidentit do të fillojnë së shpejti.

Hoti në një konferencë për media, ka thënë se rruga kushtetuese është e qartë.

Së shpejti mbahet Konventa e Shitjes dhe Marketingut ‘Suksesi është qëllimi yt’

 “Besoj që kjo çështje do të marrë udhë, për disa ditë fillojmë bisedat me gjithë spektrin politik, për ta parë se si mund ta kalojmë këtë situatë. Rruga kushtetuese është e qartë, besojmë në një zgjidhje që është më e mira për vendin”, pohoi Hoti.

Theksojmë se postin e presidentes aktualisht është duke e ushtruar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani është emëruar u.d e presidentes, pas dorëheqjes që ka dhënë ish-presidenti Hashim Thaçi, ku arsye për këtë ishte konfirmimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...