Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hoti, Zemaj e Reçica takim me Sindikatën e Infermierëve

Gjatë mëngjesit të së mërkurës Avdullah Hoti ka nisur takimin me Sindikatën e Infermierëve.

Arsye e këtij takimi janë kërkesat e kësaj Sindikate për rritje të pagesës së ndërrimeve të natës për infermierë, pagesë të orëve shtesë dhe punës gjatë vikendeve, si dhe për pagesë të rrezikshmërisë në punë.

Në takim kanë marrë pjesë ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ai i Tregtisë dhe Industrisë Vesel Krasniqi dhe ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale Skënder Reçica. 

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...