Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Huawei Mate X2 do të vijë me ekran që paloset nga brenda

Pas lansimit të Galaxy Z Fold2 5G të Samsungut, prodhuesi kinez i teknologjisë, Huawei, është gati të lansojë pajisjen e saj të palosshme e të avancuar në muajt e ardhshëm.

Dhe një burim i brendshëm thotë se madhësia e ekranit të pajisjes së re do të jetë e ngjashme me atë të paraardhësit, Mate X, 8.03-inç në mënyrë diagonale kur është i shpalosur, shkruan gsmarena, transmeton KOHA.

Dy ditë më parë, në një raport nga burimi i njëjtë thuhej se dizajni i ekranit të palosshëm tani do të paloset nga brenda dhe se panelet do të merren nga Samsungu dhe BOE.

Gjithashtu, thuhet se Huawei Mate X2 nuk do të përdorë teknologjinë UTG (Ultra Thin Glass) të Samsungut porse do të mbështetet në CPI (Colorless Polyimide).

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...