Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Huawei P40 Pro +, ka një zmadhim të ‘çmendur’

Telefoni i fundit premium nga gjiganti kinez i teknologjisë është Huawei P40 Pro +, dhe kryesisht përqendrimi i tij ishte tek kamera e pajisjes.

Telefoni u lansua zyrtarisht në mars dhe kohët e fundit doli edhe në shitje në tregun kinez, transmeton Telegrafi.

Huawei P40 Pro + ka një ekran një rezolucion 2640×1200, dhe paneli OLED ka një shpejtësi rifreskimi 90Hz. Ajo gjithashtu vjen me një prerje me vrima në këndin e sipërm të majtë për kamerën e përparme.

Por ajo për të cilën krenohet kompania me këtë telefon është zmadhimi që ka kamera e tij.

Huawei P40 Pro + ka një SuperZoom dhe kjo më së miri vërehet në këto foto.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...