Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Humbi zgjedhjet, mbështetësit e Donald Trump dalin në rrugë të armatosur

Mbështetësit e armatosur në Donald Trump, disa prej tyre me armë automatike dhe me kryqe në qafë, protestuan në qytete të ndryshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të përforcuar pretendimet e presidentit për parregullësi në votime.

Qindra njerëz tubuan në Feniks, Arizona, por edhe në shtete të tjera, si Miçigan, Xhorxhia, Dakota e Veriut dhe Pensilvani. Me flamuj “MAGA – Make America Great Again” protestuesit bërtisnin se Joe Biden po kryente konspiracion me mediat për të marrë Shtëpinë e Bardhë.

Në Miçigan pati edhe përleshje mes mbështetësve të Trump dhe Biden, ndërsa në Atlanta, Xhorxhia, efektivët e Policisë ndërhynë për të ndarë të dy palët dhe përshkallëzimin e situatës.

Tubime të ngjashme mendohet se do të përfshihen edhe në strategjinë e Trump për të luftuar rezultatin e zgjedhjeve në gjykata.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...