Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Hyjnë në fuqi masat kundër COVID-19 në Shqipëri, gjobat nga 80 euro për ata që nuk i respektojnë

Nga dita e mërkurë hyn në fuqi ora policore e vendosur dy ditë më parë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve me qëllimi ndalimin e përhapjes së infektimeve me COVID-19 në Shqipëri.

Duke nisur nga ora 22:00 e mbrëmjes së sotme e deri në 06:00 të mëngjesit do të ndalohet qarkullimi i njerëzve, por dhe i mjeteve në rrugë pas kësaj ore, vetëm në raste pune apo emergjencave shëndetësore.

Ai që thyen këtë masë gjobitet me 10 mijë lekë [80 euro].

Gjithashtu në kuadër të masave kufizuese, në këtë fashë orare mbyllen edhe baret e restorantet do të jenë të mbyllura dhe do të punojnë me “delivery”.

Ndërsa, për të gjithë sektorët që do të jenë në punë në këtë orar ku ndalohet qarkullimi do të duhet të marrin autorizim në e-Albania. /Ora News/

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...