Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

I mirë në ujë, rërë dhe i qëndrueshëm: Land Rover lëshon një telefon inteligjent

Land Rover është një nga markat më të famshme të makinave në botë. Tani ata kanë vendosur të hedhin në shitje celularin e tyre.

Sido që të jetë, kompania kohët e fundit njoftoi Land Rover Explore R, një telefon që ka të paktën veçori të diskutueshme. Në fakt, ky është telefoni i dytë celular që shitet nën markën Land Rover. Land Rover Explore i parë pa dritën e diellit në vitin 2018, transmeton Telegrafi.

Le të fillojmë me dizajnin. Land Rover Explore R pak a shumë duket si iPhone 4.

Këtu janë disa nga specifikimet e tij:

* Rezistenca ndaj ujit (e certifikuar IP68, që do të thotë se mund të qëndrojë deri në 1.5 metra nën ujë për 35 minuta)

* Rezistencë ndaj ndaj pluhurit dhe rërës

* Ai mbijetoi në një rënie nga një lartësi prej 1.8 metrave

* 4 GB RAM

* Ekran 7 inç

Një telefon Land Rover Explore R kushton 449 euro.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...