Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

I vogël mbetet numri i fëmijëve të infektuar në çerdhe

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se ka një numër të vogël të rasteve me coronavirus në çerdhe dhe se këto raste janë kryesisht që kanë marrë virusin nga jashtë.

Sipas ministrit, edhe përvojat e shteteve të tjera janë të tilla, përkatësisht numri i fëmijëve të infektuar është i vogël dhe për këtë shkak edhe janë hapur çerdhet.

“Analizat e atëhershme dhe të tashme tregojnë se shumë i vogël është numri i fëmijëve të infektuar. Rekomandimi që të hapen çerdhet ishte i shkëlqyer bashkërisht me hapjen e pjesërishme të shkollave”, tha Filipçe.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme, ministrja e MPPS-së, Jagoda Shahpasnka deklaroi se se 18 fëmijë janë të infektuar dhe 120 punonjës në çerdhe.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...