Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Indi, shkon në rreth 7.5 milionë numri i rasteve me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Indi si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë humbur jetën 1.033 persona.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë së Indisë, me 1.033 vdekjet e reja, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 114.031.

Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë shënuar 61.870 raste të reja dhe numri i rasteve ka arritur në 7.494.551.

Ndërsa numri i të shëruarve deri më tani në vend ka arritur në 6.597.209.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me COVID-19, India radhitet në vendin e dytë në botë sa i përket numrit të rasteve.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...